Milyarderin kızı kayboldu

MARIN County Şerif Ofisi sözcüsü Milletvekili Jose Suarez’e göre, 16 yaşındaki Mint Butterfield en son pazar günü saat 22.00’de Kaliforniya’nın Bolinas kentinde görüldü. Haber sitesi San Francisco Standard’a göre Butterfield’ın annesi, Flickr’ın kurucusu Caterina Fake, Pazartesi günü kızının kayıp olduğunu bildirdi. Şerife göre, Butterfield kaybolduğu sırada annesi ile birlikte yaşıyordu ve Napa bölgesinde özel bir yatılı okulda eğitim görüyordu.

UYUŞTURUCUYA MI GİTTİ

Yetkililer, “Mint’in üzerinde en son siyah bir sweatshirt, flanel pijama pantolon ve siyah botlar vardı” dedi. Ayrıca yapılan açıklamada, kayıp kızın gri bir bavul taşıdığı da aktarıldı.

Kayıp kızın San Francisco şehir merkezindeki açık hava uyuşturucu pazarıyla bilinen Tenderloin’e kaçtığına inanılıyor. Mint Butterfield’in madde bağımlılığı geçmişi olduğu ve Tenderloin’e sık sık gittiği de biliniyor. Suarez, “Lütfen nerede olduğuna dair herhangi bir bilgi için Marin County Şerif Ofisi ile iletişime geçin” diye paylaşımda bulundu. Kayıp kızın babası Stewart Butterfield 2013 yılında mesajlaşma uygulaması Slack’in kurucularından biri olmuş ancak Salesforce’un 2021 yılında platformu 28 milyar dolara satın almasının ardından şirketten ayrılmıştı. Forbes’a göre şirketin net değeri yaklaşık 1,6 milyar dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x